Останнім часом в соціальних мережах дуже активно просувають тему “джерок”, тому давайте врешті розберемось, що це, як його робити і як можна заробляти на джерках.
Що таке джерки?
Джерки – м’ясний снек, який готується із маринованого м’яса шляхом дегідратації (тривалого висушування). Джерки вперше почали виготовлювати корінні народи Америки, потім – місцеві мешканці, а уже з часом культура джерок розповзлась по всьому світу. Навіть для астронавтів NASA джерки було обрано основною їжею через їх компактний розмір і високу калорійність.
Як робити джерки?
Як ми уже зазначали, джерки роблять шляхом тривалого висушування. В домашніх умовах це мало б виглядати так: ви купуєте м’ясо, маринуєте його, і кладете духовку чи в сушарку на кілька днів. Якщо так уже сталось, що ви не можете постійно сушити м’ясо у духовій печі чи в сушарці – ви можете використати сонячну сторону будинку та розкласти на підвіконні, проте м’ясо потрібно ізолювати від пилу, мух і домашніх тварин, і сам цей процес займатиме тижні… Саме тому розумні люди придумали таку чудову річ як дегідратор. Дегідратор – це спеціальний прилад, призначений для висушування м’яса, створення натуральних чипсів із фруктів чи із картоплі. Дегідратор скорочує термін виготовлення джерків в кілька разів: від тижнів до 7-15 годин залежно від якості та виду м’яса.
5 порад, щоб відкрити бізнес із продажу сушеного м’яса
По-перше, варто купити потужний промисловий дегідратор. Якщо стартовий капітал це дозволяє, то купіть одразу два: будете приходити на кухню двічі на день, і будете за день мати дві партії без лишніх зусиль. Якщо раптом ви не знаєте, куди можна звернутись за консультацією, і де купити дегідратор – то залишу для Вас покликання: https://kuhart.com/ua/teplovoe-oborudovanie/degidrator/.
По-друге, знайдіть надійних постачальників якісних інгредієнтів. Так, м’ясо бабусі із ринку зовсім не підходить для джерок, адже уся їжа, яка виробляється повинна бути сертифікована і відповідати стандартам якості. Дуже важливо, щоб м’ясо справді було якісне, адже окрім ДСТУ, смак джерок напряму визначає вашу репутацію. Тому, як і у всіх бізнесах – обов’язково старайтесь робити якомога якісніший товар.
По-третє, розробіть унікальну стратегію розвитку вашого бізнесу. Зробіть це ще на етапі задумки: що могло би бути вашим логотипом, на яку авдиторію ви орієнтуєтесь, чи є який унікальний товар, який будете продавати тільки ви, чи є якісь унікальні рецепти, яких нема у конкурентів, чи маєте ви якогось маскота, який зробить ваш бренд впізнаваним?
По-четверте, співпрацюйте із українськими компаніями. Українські бізнеси – здебільшого невеликі і часто не дуже конкурентоспроможні. Старайтесь домовлятись про співпрацю, наприклад, домовитись із виробником пакування про унікальне пакування із вашим логотипом/маскотом, і ви взамін на партію унікального пакування – забезпечуєте працівників заводу пачкою джерок. Приклад є примітивним, проте ви можете придумати і реалізувати свій.
По-п’яте, пам’ятайте про фінансову грамотність. Не нагрібайтесь м’яса як жаба болота, адже м’ясо, як і інші продукти харчування має таку здатність, як здатність псуватись. Тому на хвилях азарту чи імпульсивності – не дозволяйте емоціям бати над собою гору. Було б ще дуже добре, як би ви, або співвласники вашого бізнесу вели паперову чи електронну документацію про витрати й прибутки. Це дуже допомагає оптимізовувати виробництво і скорочувати збитки.
На цьому у нас все, бажаємо вдачі із відкриттям бізнесу і смачних джерок!